Avrupa Birliği tarafından fonlanan iş hızlandırıcısı KATANA; girişimcilere, başlangıç şirketlerine (start-up) ve KOBİ’lere toplamda 1.2 Milyon Avro’luk fon sağlayacak. KATANA tarımsal işletmeler için uygulama çözümleri geliştirecek yenilikçi fikirleri desteklemeyi amaçlıyor. Başvurular 1 Aralık 2016’dan 28 Şubat 2017 tarihine kadar açık.

KATANA, 1 Aralık 2016 itibariyle, tarımsal işletmeler konusunda mühim vizyonu olan isteklileri arıyor. Tarım ve gıda, bilgi ve iletişim teknolojileri ile yeni gelişen sanayi kollarına (eko-sanayiler, mobil hizmetler ve kişiselleştirilmiş sağlık) hîtap eden KATANA, en iyi 100 başvuruya 2,000; pazar cazibesi ve performans açısından en iyi 10 ekibe ise 100,000 Avro fon sağlayacak. Buna ek olarak, seçilen paydaşlar 20,000 Avro değerindeki iş hizmetlerinden de faydalanacak.

Bu bağlamda Bwcon GmbH’ten proje koordinatörü ve proje ekibinin Alman temsilcisi olan Alexandra Rudl, “Yalnızca fon sağlamanın tek başına bir girişimin başarılı olmasını garanti edeceğine inanmıyoruz. Bu nedenle, ekibimiz KATANA’nın alanında uzmanlaşmış rehberleri tarafından desteklenecek ve ihtiyaca özel olarak hazırlanan internet tabanlı seminer ve çevrimiçi kurslar gibi rehberlik materyallerine erişebilecek” diyor. KATANA hizmetleri arasında 14 adet uluslararası eşleştirme etkinliği, bir adet 3 günlük eğitim kampı etkinliği ve uluslararası yatırım forumu etkinliği bulunmakta.

Detaylı bilgi ve başvuru koşulları için lütfen tıklayınız.