TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, 28 Nisan – 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı”na katılıyor. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla, fuarda TÜBİTAK’ın farklı yaş gruplarına yönelik yaklaşık 250 başlıktaki Popüler Bilim Yayınları kitapseverlerle buluşuyor.

 

Bilim okuryazarlığının küçük yaşlarda kazandırılmasını öncelikli hedeflerinden biri olarak benimseyen TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, fuarda okurlarıyla daha yakından iletişim kurma olanağı buluyor. Okul öncesi, çocuk, gençlik, başvuru ve yetişkin kitaplarının okura sunulduğu TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları standına, her yaştan okur yoğun ilgi gösteriyor. Satışların yüzde 10 indirimle gerçekleştirildiği fuarda, ziyaretçilere yayınlarla ilgili geniş bilgiler veriliyor.

 

Popüler bilim kitaplarına ilgi duyan okurlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmanın önemine inanan TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, düzenli olarak kitap fuarlarına katılmayı sürdürüyor.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-populer-bilim-yayinlari-7-malatya-anadolu-kitap-ve-kultur-fuarinda