9-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen IV. Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) Konferansı kapsamında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından EAGÜ’lere yönelik bir bilim ve teknoloji taahhüt paketi açıklanmıştır. Paket kapsamında, bilim, teknoloji ve yenilik alanındaki taahhütlerden biri de, EAGÜ’ler için “Teknoloji Bankası” rolü üstlenecek uluslararası bir merkezin Türkiye’de kurulması olarak ilan edilmiştir.

Bahse konu Teknoloji Bankası’nın ofisi, 4 Haziran 2018 tarihinde düzenlenen törenle Gebze’de yerleşik TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde açılmıştır.

2018 yılı içinde işler hale gelmesi beklenen Teknoloji Bankası’nda çalışmak üzere uzmanlar istihdam edilecek ve BM bünyesinde Gebze’de çalışmaya başlayacaklardır.

Hali hazırda iş ilanı yayınlanmış olan 2 pozisyon bulunmaktadır. İlgili linklerden pozisyon ile ilgili bilgi ve başvuru koşullarına ulaşılabilmekte ve başvurular bu linkler üzerinden yapılabilmektedir.

  1. Administrative Support Services

           https://jobs.unops.org/pages/viewvacancy/VADetails.aspx?id=16203

  1. ICA Assistant

           https://jobs.unops.org/pages/viewvacancy/VADetails.aspx?id=16205

 

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/en-az-gelismis-ulkelere-yonelik-birlesmis-milletler-teknoloji-bankasi-is-ilanlari