Belmont Forum çatısı altında oluşturulan Sürdürülebilir Tüketim ve Üretim Sistemleri Ortak Araştırma Aksiyonu çağrısı ile sürdürülebilir tüketim ve üretim sistemlerinin oluşturulmasına yönelik bilimsel yaklaşımların geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda sürdürülebilir tüketim ve üretim sistemleriyle yeşil ekonomilere geçiş, sürdürülebilir ve dayanıklı endüstrilere yönelik yönetişim sistemleri, sosyal eşitsizlik ve çevresel adalet ile yeni teknoloji, politika ve uygulamaların günlük hayata entegre edilmesi konularına yönelik disiplinlerarası araştırmaların desteklenmesi planlanmaktadır.

Üç farklı çağrı ortağı ülkeden en az 3 kuruluşun yer alması gereken proje önerileri için uluslararası ortak başvuruların ilk aşamasının 10 Mayıs 2022 tarihine kadar çağrı internet sayfasından, ulusal başvuruların ise 17 Mayıs 2022 tarihine kadar TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Uluslararası çağrı metni için tıklayınız.

Uluslararası çağrı sayfası için tıklayınız.

Ulusal başvuru kuralları için tıklayınız.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/belmont-forum-kapsaminda-surdurulebilir-tuketim-ve-uretim-sistemleri-ortak-arastirma-aksiyonu