Yayın için; Başlangıç Tarihi: 31 Mayıs 2022 Salı – Bitiş Tarihi: 6 Haziran 2022 Pazartesi

Rusya Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmeler Şirketi (RSMB Corporation) tarafından KOBİ’ler için Dijital Platform kurulduğu bildirilmektedir.

Şubat ayının başından bu yana, Dijital Platform aktif olarak aşağıda yer alan adreste halka açık bulunmaktadır:

https://xn--l1agf.xn--p1ai/

Söz konusu platformun amacının girişimciler için destek süreçlerini önemli ölçüde basitleştirmek olup, hükümet ve ticari hizmetlere birleşik erişim sağlayan ve girişimcileri desteklemek için kurulan bir devlet platformu olduğu bildirilmektedir.

Dijital Platform’da, girişimciler ve işlerini kurmayı veya geliştirmeyi planlayan bireyler için, kriz karşıtı destek önlemleri, bölgesel destek önlemleri, işletme derecelendirme hesaplaması, ekipman kiralama, kredi işlemleri vb. dahil olmak üzere 17 hizmet sunulmakta olduğu belirtilmektedir.

Bu Dijital Platform’da Rusya’dan tedarikçi arayan Türk firmaları için Rus KOBİ’leri veri tabanından tedarikçi arama konusunda yardımcı olunacağı belirtilmektedir.

Türk firmalarından gelecek talepler bu platformda yayınlanacak, takip edilecek ve Rus KOBİ’leri ile B2B toplantıları düzenlenecek olup ilgilenen araştırmacı, mühendis, profesyonel çalışanlara ve tüm KOBİ’lere duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022

Kaynak: https://kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/8242/kobiler-icin-dijital-platform-duyurusu

Privacy Preference Center