2018 yılı CHIST-ERA (European Coordinated Research on Long term Challenges in Information and Communication Sciences & Technologies ERA-Net) Konferansı, 19-21 Haziran tarihleri arasında Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecek. Konferansın amacı, ilgili alanlarda çalışan araştırmacıları ve CHIST-ERA temsilcilerini bir araya getirerek, çağrı başlıklarının içeriklerinin ve kapsamlarının nihaî haline katkı vermelerini sağlamak. Konferansa katılım sağlanarak ilgili araştırmacılarla tanışılabilir, muhtemel ortaklıklar için işbirliği sağlanabilir ve çağrı metinlerine katkı verilebilir.

CHIST-ERA III Projesi, Avrupa Komisyonu tarafından AB Ufuk2020 Çerçeve Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesi. Projenin temel amacı, uluslararası işbirlikleri yoluyla Yeni ve Gelişmekte Olan Teknolojiler alanında çığır açacak ileri araştırma projelerinin desteklenmesi.
Proje’nin Ekim ayında yayınlanması planlanan 2018 yılı çağrısı kapsamında aşağıda sunulan iki başlıktaki projelerin fonlanması planlanıyor:
•    Analog Computing for Artificial Intelligence (ACAI)
•    Intelligent Computation for Dynamic Networked Environments (ICoDyNE)

 

Notlar:
Konferansa kayıt olmak için tavsiye edilen son tarih 1 Haziran 2018’dir.
Detaylı bilgiler ve kayıt için : http://conference2018.chistera.eu/
İletişim için:
ncpfet@tubitak.gov.tr