Cumhurbaşkanlığımızın 5 Eylül 2018 tarih ve 2018/6 sayılı genelgesi uyarınca, “İslam Bilim Tarihi” konusunda değerli ve kalıcı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunmuş bilim insanlarına, TÜBİTAK Bilim Ödülü eş değeri olarak verilmesi kararlaştırılan “Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü”ne başvurular 30 Nisan 2019 günü sona eriyor.

İslam Medeniyeti birikimlerinin yeniden keşfi sürecinin önde gelen isimlerinden biri olan, İslam bilim ve teknoloji tarihi üzerine yapmış olduğu önemli çalışmalarla gelecek nesillere kıymetli bir miras bırakan Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hatırasını yaşatmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılı, “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edildi. Bu kapsamda, İslam Medeniyetinin dünya medeniyetine katkıları çerçevesinde “İslam Bilim Tarihi” konusunda değerli ve kalıcı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunmuş bilim insanlarına “Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü” verilmesi kararlaştırıldı. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2019-yili-tubitak-prof-dr-fuat-sezgin-bilim-tarihi-odulu-icin-basvurular-sona-eriyor