Türkiye ile Slovakya arasında bilim ve teknoloji alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan ve 2012 yılından itibaren yürütülen 2540-TÜBİTAK ve Slovak Bilimler Akademisi (SAS) İkili İşbirliği Programı kapsamında açılan çağrılarla iki ülke arasında bilim ve teknoloji alanında sürdürülebilir ortaklıkların kurulması hedeflenmektedir.

Çağrı kapanış tarihi: 29 Mart 2019

Tematik işbirliği alanları bu çağrı için belirlenmemiştir.

Bütçe üst limiti Türkiye’den başvuran araştırmacılar için TÜBİTAK tarafından proje başına 720.000 TL’dir.

Başvuru Sistemi
Türkiye’deki araştırmacıların başvurularını TÜBİTAK’ın elektronik başvuru sistemi olan http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapacaklardır. Sistemden elde edilecek İngilizce ortak başvuru formunun en fazla 30 sayfa olacak şekilde doldurularak diğer gerekli belgelerle birlikte 29 Mart 2019 tarihine kadar sisteme yüklenmesi ve başvurunun onaylanması; ıslak imzalı olarak iletilmesi gereken belgelerin ise en geç 8 Nisan 2019 tarihine kadar TÜBİTAK’a ulaşacak şekilde posta ile iletilmesi gerekmektedir.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2540-tubitak-ve-slovak-bilimler-akademisi-sas-ikili-isbirligi-programi-2019-cagrisi-acildi