TÜBİTAK ile Malta Bilim ve Teknoloji Konseyi (Malta Council for Science and Technology-MCST) arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde iki ülkenin bilim insanları arasında gerçekleştirilecek olan ortak projeler desteklenecektir.

İlgili çağrı, sadece “su yönetimi”, “tarım sistemleri”  ve “tarım-gıda değer zincirleri” alanlarına açıktır.

Ortak proje önermek isteyen Türkiye’deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Malta’daki bilim insanları ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Malta’dan proje ortağı arayan Türk bilim insanları buradan erişim sağlanabilen ortak bulma veri tabanından faydalanabilecektir.

1 Mart 2022-16 Mayıs 2022 tarihleri arasında açık kalacak ikili işbirliği çağrısına ilişkin ayrıntılı bilgilere çağrı metninden ulaşılabilmektedir.

Proje başvurularının, Türkiye’deki proje ortakları tarafından TÜBİTAK’a https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden elektronik olarak yapılması gerekmektedir.

Proje başvurularının, Malta’daki proje ortakları tarafından Malta MCST’ye https://mcst.gov.mt/funding-opportunities/  adresinden yapılması gerekmektedir.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2565-tubitak-malta-bilim-ve-teknoloji-konseyi-mcst-ikili-is-birligi-programi-proje-cagrisi-acildi