5G odaklı “ICT-19-2019: Advanced 5G validation trials across multiple vertical industries” çağrısı Bilgi Günü, Avrupa Komisyonu ve 5G Kamu Özel Ortaklığı (5G PPP) tarafından 14 Eylül 2018 tarihinde Brüksel’de düzenlenecek.

Bilgi günü ile 14 Kasım 2018 tarihinde kapanacak olan çağrı hakkında araştırmacılara ilk elden bilgi sağlanması amaçlanıyor. ICT-19 çağrı başlığına sunulacak 5G projelerinin öncelikle 5G’nin dikey endüstrilere uygulanabilirliğini gösteriyor olması ve bir önceki çağrı başlığı olan “ICT-17-2018: 5G End to End Facility” kapsamında fonlanan 5G platformlarından yararlanıyor olması beklenmekte.     

Bu sebeple, ICT-17 çağrısı ile fonlanmış olan 3 adet platform projesi (5G-Eve, 5G-Vinni, 5Genesis) etkinlikte sunumları ile yer alacak ve platformlar tarafından sunulan hizmetler, projeler arası teknik ve yasal çalışma prensipleri de etkinlik kapsamında tartışılacak. 

Avrupa Komisyonu tarafından “ICT-19-2019” çağrısıyla hedeflenenlerin açıklanacağı, “ICT-17-2018” çağrısı ile fonlanan platform projelerinin, soruları cevaplamak için hazır bulunacağı etkinliğin son kısmında ise proje fikirlerinin sunabileceği ve/veya sunulan fikirlere ortak olmak amacıyla yetkinliklerin tanıtılabileceği 3 dakika ve 3 slayt ile sınırlandırılmış sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamındaki sunum sayısı 25 ile sınırlı olup en kısa sürede talepte bulunmak gerekiyor.

 

 

Notlar:

“ICT-19-2019” çağrı başlığı  hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Kayıt, gündem ve etkinlik detayları için lütfen tıklayınız.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri hakkında  daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.