Ufuk Avrupa “İklim, Enerji ve Ulaşım” Kümesi altında açılan Zero-Emission Road Transport (Sıfır Emisyonlu Kara Yolu Ulaşımı) (2Zero) Ortaklığı tarafından 24 Haziranda açılan 4 adet çağrının kapanış tarihi 14 Eylül’dür.

Çağrılar hakkında aşağıda kısaca bilgi verilmiş olup detaylı bilgi her bir çağrı kodunun üzerinde yer alan Funding & Tenders Portal sayfası linklerinden elde edilebilir.

 

  • HORIZON-CL5-2021-D5-01-01        Nextgen vehicles: Innovative zero emission BEV architectures for regional medium freight haulage (2ZERO)

Proje Sonunda Ulaşılması İstenilen TRL Seviyesi: 7-8

Proje Tipi:  İnovasyon Aksiyonu (kuruluşlar %60’e kadar-kar amacı gütmeyen kuruluşlar %100 fonlanabilmektedir)

Konsorsiyum başına maksimum bütçe: 10-15 Milyon Avro

Fonlanacak proje sayısı: 3

Konsorsiyum Yapısı: Program üyesi en az 3 ülkeden (en az bir AB üyesi olması), 3 farklı kuruluşla oluşturulacak konsorsiyumlar

 

Proje Sonunda Ulaşılması İstenilen TRL Seviyesi: 5-6

Proje Tipi:  Araştırma ve İnovasyon Aksiyonu (Tüm kuruluşlar %100 fonlanabilmektedir).

Konsorsiyum başına maksimum bütçe: 4-6 Milyon Avro

Fonlanacak proje sayısı: 4

Konsorsiyum Yapısı: Program üyesi en az 3 ülkeden (en az bir AB üyesi olması), 3 farklı kuruluşla oluşturulacak konsorsiyumlar

 

  • HORIZON-CL5-2021-D5-01-03        System approach to achieve optimised Smart EV Charging and V2G flexibility in mass-deployment conditions (2ZERO)

 

Proje Sonunda Ulaşılması İstenilen TRL Seviyesi: 5-7

Proje Tipi:  Araştırma ve İnovasyon Aksiyonu (Tüm kuruluşlar %100 fonlanabilmektedir)

Konsorsiyum başına maksimum bütçe: 7-10 Milyon Avro

Fonlanacak proje sayısı: 3

Konsorsiyum Yapısı: Program üyesi en az 3 ülkeden (en az bir AB üyesi olması), 3 farklı kuruluşla oluşturulacak konsorsiyumlar

 

  • HORIZON-CL5-2021-D5-01-04        LCA and design for sustainable circularity – holistic approach for zero-emission mobility solutions and related battery value chain (2ZERO & Batteries Partnership)

 

Proje Tipi:  Koordinasyon ve Destek Aksiyonu (Tüm kuruluşlar %100 fonlanabilmektedir).

Konsorsiyum başına maksimum bütçe: 4 Milyon Avro

Fonlanacak proje sayısı: 1

 

Proje başvuruları Avrupa Komisyonunun “Funding and Tenders” sayfası üzerinden yapılmaktadır. Bahse konu çağrıya koordinatör veya ortak olarak yer alınabilmektedir:

 

  • Ortak olarak konsorsiyumlarda yer almak isterseniz eğer aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
  • Proje Ortağı bulma: Portalda yer alan Partner Search sayfasından, ilgilenilen çağrı özelinde ya da daha farklı parametreler ile aramalar yapılarak kurulacak proje ortağı aramasında bulunulabilmektedir. Ortak arama seçeneğine aynı zamanda, çağrı duyurularının yapıldığı sayfa üzerinden de ulaşılabilmektedir. İlgilenilen çağrı duyurusu tıklandığında açılan pencerenin sol tarafında yer alan Partner Search seçeneğine gidildiğinde söz konusu çağrı özelinde ortak arayan/projelere ortak olmak isteyen kurum ve kuruluşlara dair bilgilere erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca sizler de sayfaya kendi kuruluşunuz hakkında bilgi ekleyebilir, ilgilenenlerin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

 

  • Linkte yer alan ilgi formunun doldurularak ncptransport@tubitak.gov.tr adresi ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede ilgili irtibat noktaları, olası koordinatör adayları ile formu paylaşarak sizler adına konsorsiyum belirleme faaliyetlerinde bulunabileceklerdir.