TÜBİTAK 2209 A/B PROJELERİ TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursatto TÜBİTAK “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ve “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” Projeleri Tanıtım Etkinliği düzenledi. Üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik eden ve proje kültürünü geliştiren projelere ayrıca önem veren Bursatto, son başvuru tarihinden önce proje tanıtım etkinliğini Bursa Teknik Üniversitesi akademisyenleri ile gerçekleştirdi.

Eğitim Bursatto Genel Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatma Erdönmez’in projeleri genel hatlarıyla anlatması ile başladı. Hemen ardından Polimer Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Terzioğlu ve Orman Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Ali Ermaydan sunumlarını gerçekleştirdiler. Değerli akademisyenlerimiz proje yazma sürecinin nasıl ilerlediğini, öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiğini, projelerin kabul edilme ve reddedilme nedenlerinin neler olabileceğini anlattı. Ayrıca BTÜ Rektör Yardımcı Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu TÜBİTAK Projelerinin öğrencilere güzel bir deneyim sunacağını, özgeçmişlerinde onları öne çıkaracağını, iş başvurularında rakiplerinin önüne geçireceğini vurguladı.

Etkinlik katılımcıların soru, öneri ve katkıları ile son buldu.

Etkinlikte eğitmen olarak yer alan BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu, Orman Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Ali Ermaydan, Polimer Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Terzioğlu ve Bursatto Genel Müdür Yardımcısı Fatma Erdönmez’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Eğitime katılım sağlayan tüm akademisyen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

TÜBİTAK 2209 A-B Son Başvuru Tarihi: 20 Haziran 2022 (Pazartesi-17.30)