Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen NMP TeAm projesi, EPPN’e (European Pilot Production Network – Avrupa Pilot Üretim Ağı) odaklanmış araştırmacılar için bir sanal seminer (webinar) düzenleyecek. EPPN, Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri alanı kapsamında fonlanmış olan pilot projelerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan projeler-arası bir ağ. Pilot üretim şemaları hakkında farkındalığı artırmak, süreçlerin daha verimli yürütülmesini sağlamak ve projeler arası ortak çalışmanın yollarını açmak EPPN’in başlıca hedefleri arasında.

20 Mart 2018, saat 17: 00’de gerçekleşecek seminerde öncelikle, NMP TeAm projesinin koordinatörü Paula Galvão, Avrupa Pilot Üretim Ağı hakkında bir sunum yapacak. Galvão, sunumunda, Avrupa Pilot Üretim Ağı’nın hedeflerini ve hizmetlerini sanal seminer katılımcılarıyla paylaşacak. Arkasından, projeler/organizasyonlar için veri yönetim aracı sunan İsveç merkezli şirket Onvega’nın bir yetkilisi tarafından alanla ilgili bazı önemli noktalara değinilecek.

 

       Notlar:

  • Katılım ücretsizdir.
  • EPPN ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://eppn.eu/ sayfasından ulaşabilirsiniz.
  • Program

17:00 Açılış

17:10 EPPN sunumu, EPPN Koordinatörü, Paula Galvão

17:30 EPPN Platformu, EPPN ortağı, Onvega

17:40 Sorular ve Cevaplar

18:00 Kapanış

  • Kayıtlar için lütfen 19 Mart’tan önce Kayıt Formunu doldurunuz.
  • EPPN hakkındaki olası sorularınızı kayıt formunda belirtebilirsiniz.Bununla birlikte, konuşmacı etkinlik sırasında ortaya çıkabilecek soruları yanıtlamak için de hazır olacaktır. Gün içinde, sorularınızı sistemin sohbet kutusuna koyduğunuzda, bunlar konuşmacıya aktarılacaktır.
  • Sanal konferans aracına nasıl bağlanacağınız hakkında daha fazla bilgi  kayıt olanlara, etkinliğin sabahında gönderilecektir.

 

Ayrıntılı bilgi için:

Özlem Gezici Koç

Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri

Ulusal İrtibat Noktası

TUBITAK UFUK 2020 Koordinasyon Ofisi

 T +90 312 298 1772

ozlem.gezicikoc@tubitak.gov.tr

ncpnmp@tubitak.gov.tr