Türkiye’nin üyesi olduğu, Uluslararası Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi (International Centre for Genetic Engineering and Biotechnology – ICGEB), üye ülkelerindeki temel yaşam bilimleri, sağlık hizmetleri, endüstriyel ve tarımsal biyoteknoloji ile biyomühendislik alanlarında faaliyet gösteren araştırmacılara çeşitli burs ve hibe programlarıyla finansal destek sağlamaktadır.

Ülkemizden daha fazla araştırmacının ICGEB Hibe Programları ve Burs Destekleri’nden faydalanması amacıyla, 27 Mayıs 2021 Perşembe günü 10:00-13:00 saatleri arasında “Awareness Workshop ICGEB – TURKEY” Etkinliği düzenlenecektir.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Sayın Hasan MANDAL’ın da katılım sağlayacağı çevrim içi etkinliğe ülkemizde yaşam bilimleri, sağlık hizmetleri, endüstriyel ve tarımsal biyoteknoloji ile biyomühendislik alanlarında faaliyet gösteren tüm bilim insanları, akademisyenler, doktora sonrası araştırmacılar, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılım sağlayabilir.

İngilizce dilinde gerçekleşecek etkinlik programına erişmek için tıklayınız.

ICGEB Hibe Programları ve Burs Destekleri hakkında bilgi verilecek etkinliğe https://anket.tubitak.gov.tr/index.php/772238?lang=tr adresi üzerinden 25 Mayıs 2021 tarihine kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Etkinliğe kayıt yaptıran katılımcılara, kayıt onayı ve toplantı bağlantı adresine ilişkin bilgi 26 Mayıs 2021’de e-posta yolu ile iletilecektir.

Etkinlik Tarihi: 27 Mayıs 2021
Etkinlik Saati: 10:00 – 13:00
Son Kayıt Tarihi: 25 Mayıs 2021
Etkinlik Dili: İngilizce

İletişim: 
TÜBİTAK – Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

ICGEB@tubitak.gov.tr
 

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/awareness-workshop-icgeb-turkey-etkinligine-25-mayisa-kadar-kayit-olabilirsiniz