EMBL Disiplinlerarası Doktora Sonrası Araştırmacı Bursu (EMBL Interdisciplinary Postdocs Fellowship – EIPOD) 3 yıl süreyle verilecek olup, finansman EMBL ve Maria Sklodowska-Curie Ortak Fonlama Programı bütçesinden karşılanacak. Başvuru sahiplerinin ilgi duydukları araştırma alanında, disiplinlerarası bir çalışmayı içeren proje önerisini EMBL merkezlerinde yer alan araştırma gruplarından en az ikisini dâhil ederek hazırlaması gerekiyor. Ayrıca projelerde endüstri ve akademiden gelen dış ortakların yer alması uygun bulunmakta.

EMBL araştırma birimlerine, https://www.embl.de/training/postdocs/02-entry_routes/research_units/index.html,  başlıklarına ise https://www.embl.de/training/postdocs/02-entry_routes/research_topics/index.html bağlantısından erişilebilir. 

Kimler Başvurabilir?

EIPOD burs programına tüm uluslardan doktora sonrası araştırma yapmak isteyen araştırmacılar başvurabilir. Bununla birlikte, başvuru sahibinin mükemmellik seviyesinde disiplinlerarası çalışmalar yapmakta olması zorunlu. Başvuru sahibi, doktora derecesine ya da 4 yıl boyunca tam zamanlı araştırma tecrübesine sahip olmalı. Hâlihazırda başka bir enstitüde doktora sonrası araştırma yapmakta olan araştırmacılar programa başvuru yapabilir. Hâlen EMBL’de çalışmakta olan araştırmacılar son başvuru tarihinde, son 3 yılda EMBL’deki çalışma süresi 12 ayı geçmemek koşuluyla programa başvurabilir. 

Başarılı adaylar, EIPOD programıyla birlikte EMBL Doktora Sonrası Araştırma Programı’na da katılacaklar ve EMBL’de ileri seviye eğitim ve kariyer fırsatlarına sahip olacaklar.

Başvurular EMBL’ye doğrudan yapılır.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Önemli Tarihler

12 Eylül   Başvuru için son tarih
13 Eylül – 1 Ekim  Başvuruların uygunluk değerlendirmesi
22  Ekim 

Seçilen adaylara davetiye gönderilmesi

Başvurusu reddelinlere bilgi verilmesi

3 Aralık öncesi Seçilen adayların EMBL merkezlerine ziyareti
3 Aralık Seçilen adayların EMBL Heidelberg Merkezi’ni ziyareti
4 Aralık Mülâkat (EMBL Heidelberg)
10 Aralık Desteğe hak kazanan adayların bilgilendirilmesi

 

İletişim

Başvuru ve program hakkında sorularınızı aşağıdaki irtibat noktalarına iletebilirsiniz.

Brenda Stride, Doktora sonrası Program Direktörü

Rachel Coulthard-Graf, Kariyer Gelişim Danışmanı

EMBL Heidelberg, Meyerhofstraße 1, 69117 Heidelberg, Germany

Tel: +49 6221 387-8329

E-mail: eipod@embl.org