Türkiye, yaşam bilimleri alanında dünyada öncü kuruluşlardan biri olan Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu’na (European Molecular Biology Organization – EMBO) finansal destek sağlayan Avrupa Moleküler Biyoloji Konferansı’na (European Molecular Biology Conference – EMBC) 1993 yılından beri üyedir.

EMBO’nun EMBC üye ülkelerin bilim insanlarına, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılara sağladığı çeşitli burs programları ve destekler bulunmaktadır.

EMBO burs programları ve desteklerinden ülkemiz yaşam bilimleri alanının daha fazla fayda sağlayabilmesi için TÜBİTAK tarafından EMBO Kurs ve Çalıştay Destekleri Çevirim İçi Bilgi Günü düzenlenecektir. Etkinliğe yaşam bilimleri alanında Türkiye'de herhangi bir üniversitede veya araştırma enstitüsünde görev yapan bilim insanları ile doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar katılabilir.

Etkinlik Tarihi: 4 Şubat 2021

Etkinlik Saati: 14:00 – 15:30

Son Kayıt Tarihi: 2 Şubat 2021

Etkinliğe kayıt yaptırmak zorunludur. Kayıt için tıklayınız.

EMBO destekleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sorularınız için: EMBO@tubitak.gov.tr

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/embo-kurs-ve-calistay-destekleri-cevirim-ici-bilgi-gunu-icin-son-kayit-tarihi-2-subat-2021