Ulusal kaynaklar ile pazara yönelik uluslararası Ar-Ge ve yenilik projelerinin desteklendiği EUREKA Programı ile yeni oluşturulan EUREKA Seyahat Desteği’ne ilişkin detayların paylaşılacağı EUREKA Bilgi Günü26 Aralık 2019 tarihinde TÜBİTAK’ta düzenlenecektir.

EUREKA Programı, destek mekanizmaları, EUREKA Seyahat Desteği ve TEYDEB 1509 Programının anlatılacağı etkinlikte, EUREKA programından yararlanmış firmaların tecrübelerini paylaşacakları bir panel oturumu da düzenlenecektir.

Etkinliğe katılım için kayıt yapılması gereklidir. Kayıt sayfası için lütfen tıklayınız.

Etkinlik programı için tıklayınız.

Etkinlik Yeri ve Tarihi:

26 Aralık 2019  /  9:30-13:30
Feza Gürsey Toplantı Salonu
TÜBİTAK Başkanlık Binası
Tunus Cad. No:80 Kavaklıdere, Ankara

İletişim:

0312 298 18 61
0312 298 14 16
eureka@tubitak.gov.tr

EUREKA Programı Hakkında

EUREKA, Avrupa ülkelerindeki sanayi ve araştırma kuruluşlarının dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artıracak ileri teknolojilerin, ürünlerin ve hizmetlerin araştırılması ve geliştirilmesini, ülkeler arasında ortak projeler oluşturulmasını ve yürütülmesini teşvik etmek için kurulan bir uluslararası işbirliği platformudur. 1985 yılında Türkiye’nin de içinde bulunduğu 18 Avrupa ülkesi ve AB Komisyonu tarafından kurulan ve günümüzde 45 üyeye ulaşan platform, bünyesinde 3 ayrı destek mekanizması (Network Projects, Eurostars, Clusters) barındırmaktadır.

EUREKA hakkında her türlü detay için tıklayınız.