Finlandiya EUREKA Dönem Başkanlığı tarafından, 22-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Helsinki’de EUREKA İnovasyon Günleri Etkinliği düzenlenecek.

Etkinlikle, Avrupalı sanayi paydaşlarının bir araya getirilerek yeni ürün, süreç veya hizmet geliştirilmesine imkan sağlayacak, araştırma ve inovasyon işbirliklerinin kurulmasına zemin oluşturulması hedefleniyor. Bu çerçevede, akademiden ya da sanayi sektöründen kuruluşlar, KOBİ’ler, fonlayıcı kuruluşlar ve çeşitli kamu kurumlarından temsilciler bir araya gelebilecek, Ar-Ge ve inovasyon işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunabilecekler.

Etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilecek ikili görüşmelere, çalıştaylara ya da başarı hikayelerinin paylaşılacağı sunumlara katılmak isteyenlerin öncelikle etkinliğin web sayfasına kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.

 

Notlar:

Etkinlikle ilgili geniş bilgi için lütfen tıklayınız.

EUREKA Programına Türkiye’den sadece sermaye şirketi statüsünde olan KOBİ ve büyük ölçekli işletmelerin başvurması mümkün olup, etkinliğe katılmak isteyen, Ar-Ge ve inovasyon projesi fikri olan firmalara, sınırlı bir kontenjan dahilinde, Kurumumuzca seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti) verilebilecektir. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların 2 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar http://destekler.h2020.org.tr/ adresinden başvuru yapması gerekmektedir.

 

İletişim:

Elif DOĞAN ARSLAN

Mustafa BÜYÜKKARA

E-posta: eureka@tubitak.gov.tr