Düşük karbonlu enerji teknolojilerinde yenilikçi projeler geliştirmeyi, uluslararası ortaklıkları desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen EUROGIA 2020’nin devamı niteliğini taşıyan EUROGIA 2030 Programı 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle devreye alınmıştır. Green Transition çağrılarından elde edilen olumlu çıktılar ve yeni programın devreye alınması ile birlikte, Eurogia’nın kapsamına Çevresel Sorunlar ve Biyokaynaklar konuları da dâhil edilerek Teknoloji Yol Haritasına eklenmiştir. Eurogia2030 Teknoloji Yol Haritasına dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Malumları olduğu üzere, genişletilen kapsam doğrultusunda, 13 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Call 18 çağrıları açılmış olup söz konusu çağrılar 30 Eylül 2021 tarihinde kapanacağı sitemiz üzerinden duyurulmuştu. Call 18’e ilişkin tüm belge ve şablonları burada bulabilirsiniz.

Bu kapsamda, Call18 ve yeni Eurogia2030 kapsamı hakkında bilgilendirmede bulunmak amacıyla 6 Eylül 2021 tarihinde Eurogia tarafından bir çevrimiçi etkinlik düzenlenecektir. Programda, bilgilendirmelerin yanı sıra olası potansiyel ortaklıkların ve fırsatların değerlendirilebilmesi adına bazı şirketlere proje fikirlerini sunmaları için ayrı bir zaman dilimi de ayrılmıştır. Etkinlik gündemi ve proje fikirlerini sunacak olan kuruluşlar aşağıda yer almaktadır.

Etkinliğe kayıt için, katılımcı bilgilerini (Ad, Soyad, Kuruluş ve İş pozisyonu) içeren bir e-postanın contact@eurogia.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Ortak aramak ve varsa proje fikrinizi yüklemek için Brokerage Tool’u ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa saati ile saat 10.00’da başlayacak etkinliğin gündemi:

  • 10:00: Eurogia Ofisi Yöneticisi Niccolò Cividini tarafından Açılış Konuşmasının yapılması;
  • 10:05 – 10:30: Eurogia Üst Düzey Yöneticisi Sinem Altuncu’nun Eurogia2030 Programı ve Eurogia Teknik Komite Başkanı Pierre Besse’nin Call18 hakkındaki sunumlarını gerçekleştirmeleri
  • 10:30 – 11:00: Kamu Makamlarından Görüşler;
  • 11:00 – 11:40: Proje Fikirleri/Şirket sunumları (İSBAK, İGDAŞ, GrupoERRE, Keas);
  • 11:40 – 12:00: Networking
  • 12:00 Sinem Altuncu tarafından Kapanış Konuşmasının yapılması

 

Proje Fikri Sunumları

Şirket Adı

Sunum Başlığı

Sunumu Gerçekleştirecek Kişi/Kişiler

Keas (Türkiye)

Project: MoreWood

Gülşah Balamut/Salise Oktay

Grupo Erre (Portekiz)

Şirket Tanıtımı

Luis Roby

IGDAS (Türkiye)

Project: AI SMeCoT

Kadri Buldanlı

ISBAK (Türkiye)

ISBAK and Smart Cities

Ayşe İpek Erdem