Yayın için; Başlangıç Tarihi: 29 Nisan 2022 Cuma – Bitiş Tarihi: 31 Mayıs 2022 Salı

Güney Kore’de KOBİ’lerin teknolojik inovasyon düzeyini artırmak amacıyla kurulmuş INNOBIZ (SME Technological Innovation Association) ile KOSGEB arasında 19 Kasım 2021 tarihinde Mutabakat Zaptı imzalanmıştır.

INNOBIZ; Kore KOBİ’ler ve Girişimler Bakanlığı’na bağlı olarak 2002 yılında faaliyetlerine başlamış bir kuruluştur. Kendi sistemine kayıtlı işletmelere hizmet sunarak yenilikçi KOBİ’lerin sertifikasyonunu yönetmektedir. 

KOBİ’ler alanında işbirliği faaliyetleri çerçevesinde INNOBIZ; “Startup Inbound Program: K-Startup Grand Challenge 2022” isimli programı yürütmektedir. Buna göre, K-Startup Grand Challenge Programının kuruluş yılı 7 yılı aşmayan, temsilcisi yabancı uyruklu olan ve Kore pazarını bir sıçrama tahtası olarak kullanarak Asya’ya açılma hedefi olan teknoloji tabanlı girişimlere yönelik olduğu belirtilmektedir.

Programın son başvuru tarihi 31 Mayıs 2022 olup koşulları sağlayan girişimler, programa www.k-startupgc.org adresinden başvurabileceklerdir. Sürecin işleyişi aşağıda açıklanmaktadır.

– Başvuru incelemesinin ardından çevrimiçi olarak küresel seçmeler gerçekleştirilecektir. Güney Kore’deki hızlandırıcılar tarafından seçilen en üst sıradaki 60 takım, 1 Ağustos – 15 Kasım 2022 tarihleri arasında Seul’ün güneyinde bulunan Pangyo’daki hızlandırma programına katılmak için Kore’ye davet edileceklerdir.

– Program boyunca işletmeler; Kore staj desteği, ücretsiz ofis, proje alanı ve yaşam giderleri desteği (ekip başına 11.136 $) gibi avantajlardan yararlanabileceklerdir.

– Hızlandırma programının sonunda Güney Kore hükümeti, finale kalan start-up’ları seçmek için bir demo günü düzenleyecek olup 30 girişim belirlenecektir.

– Bu girişimler ek mali teşviklerden faydalanacak ve işlerini Kore’de kurmayı seçerlerse hükümetten ek destek alacaklardır.

 

Programa ilişkin tanıtım dokümanına buradan ulaşabilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022

Kaynak: https://kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/8217/guney-kore-startup-inbound-program-kstartup-grand-challenge-2022-hizlandirici-programi

Privacy Preference Center