Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücüsü olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen ve yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II’ projesi, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmeler için geniş bir destek yelpazesi sunmaktadır. Bu destekler; ortaklıklar ve ağ oluşturma etkinlikleri, çok çeşitli eğitim kursları ve teklif ve sunum geliştirme konusunda yardımları içermektedir. Daha fazla bilgi için www.turkeyinh2020.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu programın bir parçası olarak, EIC Hızlandırıcı (EIC Accelerator) programı kapsamında sunulan destek ve finansman hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen KOBİ’ler için “Hızlandırıcı (Accelarator) Teklifleri için kullanılan Avrupa Komisyonu Terminolojisi” isimli bir webinar düzenlenecektir. Bu webinar kapsamında, Avrupalı uzmanlar İngilizce ve Türkçe açıklamalar ve yorumlarla sıkça kafa karıştıran terminolojilerin üzerinden geçerek bu kavramları açıklayacaklardır.

Bu webinar, Ufuk Avrupa EIC Hızlandırıcı (EIC Accelerator) programı kapsamındaki teklif yazımı için yararlı bir zemin oluşturacaktır. Etkinlik, öncelikle bu programa katılmayı planlayan KOBİ’leri hedeflemektedir, ancak aynı zamanda EIC Hızlandırıcı programı ile ilgilenenler için de değerli olacaktır. Katılımcılar, etkinlik sırasında uzman paneline canlı olarak soru sorabileceklerdir.

Etkinlik, 25 Şubat Perşembe günü “Zoom” yazılımı kullanılarak 10:00’da başlayıp yaklaşık 2 saat sonra sona erecek şekilde canlı olarak yayınlanacaktır.

Etkinliğe katılım için buradan kayıt işlemini gerçekleştirmeniz beklenmektedir. Bu bağlantı üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmiş olan katılımcılarla etkinlikten önce canlı yayına katılım sağlayabilmeleri için gerekli olan `Zoom bağlantısı` paylaşılacaktır.

Avrupa Komisyonu’na herhangi bir başvurunun İngilizce yapılması gerekliliğinden ötürü; İngilizce olarak gerçekleşecek olan web semineri süresince, Türkçe olarak sorularınızı yöneltebilmeniz adına Türk uzmanlar da seminerde yer alacaklardır.

Etkinliğe katılımlarınızı bekliyoruz.

NOT: Daha önce gerçekleştirdiğimiz dört web seminerimizin kayıtlarına ve sunumlarına takip eden proje web sitesi bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz; www.turkeyinh2020.eu

Kaynak: https://www.bebka.org.tr/duyuru/kobi-hizlandirici-avrupa-komisyonu-terminolojisi-cevrimici-etkinligi-638