Değerli Araştırmacılarımız,

Avrupa Birliği’nin ülkeler, sektörler ve araştırma alanlarında bilimsel mükemmelliği ve işbirliğini destekleyen Marie Skłodowska-Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri (MSCA) ve EURAXESS hizmetleri hakkında bilgi aktarmak amacıyla ilgili araştırmacılara ve kuruluşlara AB Araştırma ve İnovasyon programı olan Ufuk Avrupa kapsamında; 18 Mayıs 2021 Salı günü, 09.30-13.00 saatleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsündeki Tarihi Hamam Binasında etkinlik düzenlenecektir. Etkinlik hibrit olarak gerçekleştirilecek olup Yıldız Teknik Üniversitesi resmi youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Katılımcılar istediği şekilde etkinliği takip edebilir. 

Dinleyiciler, programdaki değişiklikler hakkında bilgi edinecek ve başarılı kurum ve araştırmacılardan tecrübeleri hakkında önemli ipuçları dinleme fırsatı bulacaktır.

Bilgilendirme etkinliğimiz, araştırmacılara, yüksek öğretim kurumlarına, araştırma enstitülerine, araştırma fonlama kurumlarına ve şu anda MSCA ile ilgilenen veya gelecekteki çağrılara ilk kez başvurmak isteyen herkese açıktır. Etkinlikte ayrıca özel sektör kuruluşları ve ekosistemdeki diğer aktörler için de MSCA’nın sektörler arası işbirliği adına sunduğu fırsatlar aktarılacaktır. 

Etkinlik programında Bireysel Burslar programında Arçelik’ten başarılı bir proje yürüten araştırmacımız ve süpervizörü ile birlikte, Yenilikçi Eğitim Ağları programında iki ayrı proje tecrübesi olan Ford OTOSAN’dan bir paydaşımız da Başarı Hikayesi sunumları ile tavsiye ve ipuçları niteliğinde kıymetli sunumlar gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca ODTÜ’den EURAXESS kapsamında hem araştırmacılarımıza verilen hizmetleri hem de EURAXESS Hizmet Noktası olmak isteyen kuruluşlara yönelik önerileri içeren bir sunum da yer almaktadır.

Etkinliği takip edebileceğiniz YouTube linki için tıklayınız. 

Etkinlik ve çağrılarla ilgili bilgiler için ncpmobility@tubitak.gov.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla.