Yeni Nesil İnternet Teknolojileri (Next Generation Internet-NGI) alanında önemli etkinliklerden biri olan The Next Generation Internet Forum 2019 25 Eylül 2019’da Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenecektir.

Foruma katılım ücretsiz olup kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt olmak için lütfen tıklayınız. 

NGI Forumu, çeşitli araştırma ve inovasyon alanlarındaki çalışmaları ile geleceğin internetini tasarlama ve iyileştirme yolunu açan aktörleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. NGI Forum, Yeni nesil internet, veri yönetiminde insan merkezli yaklaşım, çevrimiçi kimlik çözümleri, yapay zeka, kolektif zeka, yazılım ve donanımda güvenilir ürünler, blokzincir ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerden önde gelen uzmanlarla bilgi paylaşımı için önemli bir fırsattır.

NGI forumuna katılarak:

  • Alaninda uzman kişileri dinleyerek son araştırma trendlerini takip edebilir,
  • KOBİ’ler, yeni başlayanlar, endüstri oyuncuları, politika yapıcılar ve sivil toplum kuruluşları ile serbest fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz.

Forumun ana hedefleri:

  • Yeni Nesil İnternet girişimini ve hedeflerini tanıtmak,
  • NGI paydaş ekosistemine araştırmacıları, KOBİ’leri ve girişimleri, endüstri oyuncularını, politika yapıcıları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmek,
  • H2020 NGI alanındaki açık çağrılara nasıl katılacağınız konusunda rehberlik etmek.

NGI FORUM 2019 hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

Etkinlik ajandası için lütfen tıklayınız.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.
TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri hakkında  daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.