Yayın için; Başlangıç Tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi – Bitiş Tarihi: 29 Nisan 2021 Perşembe

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç girişimcilere ihracat desteklerinin daha iyi anlatılabilmesi, onların bu desteklerden daha fazla yararlanması, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörlerin tespit edilmesi, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerinin ve e-ihracattan aldıkları payın arttırılması hedeflenmektedir.  bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı” oluşturulmuştur. Böylece kadın ve genç girişimcilere daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenmiştir.

 

İhracat Genel Müdürlüğünce yürütülen bu çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olunması amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile iş birliği içinde “Export Akademi – Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı” oluşturulmuştur. Öte yandan, Covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu program 2020 yılı Nisan ayında elektronik ortama taşınmıştır.

 

Bu kapsamda, bir sonraki Export Akademi Programı, Türkiye çapında tüm KOBİ’lere yönelik olarak 29 Nisan 2021 tarihinde saat:9:30’da gerçekleştirilecektir. Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecek “Online Export Akademi Programı”na https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_r1tIgrOiRNS2HHHQFfWIew linki aracılığıyla kayıt olunabilinmektedir.

KOBİ ve girişimcilerimize duyurulur.

Kayıt İçin:  https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_r1tIgrOiRNS2HHHQFfWIew

 

Kaynak: https://kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/7792/online-export-akademi

Privacy Preference Center