22 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da, TÜBİTAK Başkanlık Binasında, Shift2Rail Ortak Girişimi ’nin 2020 yılı çağrısına yönelik bir bilgi günü düzenlendi. Shift2Rail Ortak Girişimi Yönetici Direktörü Sayın Carlo BORGHINI’nin, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bilal TIRNAKÇI’nın teşrifleri ile ülkemizde raylı sistemler konusunda Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri yürüten ulusal paydaşlarımızın katılım sağladığı etkinlikte, Shift2Rail Ortak Girişimi 2020 yılı çağrılarının genel özellikleri, yasal ve finansal hususları, başvuru koşulları, Ufuk Avrupa Programı’ndaki içeriğine dair bilgiler paylaşıldı. Etkinlikte ayrıca ülkemizdeki kuruluşlarımızın yer aldığı Shift2Rail Ortak Girişimi projeleri, Shift2Rail Bilimsel Komite faaliyetleri ve yeni kurulan TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü ile ilgili sunumlar yapılarak katılımcılar bilgilendirildi.

Etkinlik kapsamında yapılan sunumlar aşağıda yer almaktadır:

Carlo BORHGINI, Shift2Rail JU

Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI, TÜBİTAK RUTE

Atila KESKİN, TCDD

Görkem ÖZÇELİK, ASAŞ

Prof. Dr. M. Turan SÖYLEMEZ, Shift2Rail JU Scientific Committee

Notlar:

-Shift2Rail JU 2020 yılı çağrısı 21 Nisan 2020 tarihinde kapanacaktır.

Shift2Rail JU 2020 yılı çağrı sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız

– İlgili çağrıların yer aldığı Shift2Rail Ortak Girişimi 2020 Yılı Çalışma ve Bütçe Planı dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

-2020 çağrıları Shift2Rail üye kuruluşları ve üye olmayan kuruluşlar için olmak üzere ikiye ayrılmıştır.  Shift2Rail Ortak Girişimi’ne üye olmayan kuruluşların ‘Open Call-OC’ ibaresi bulunan başlıklara (Örnek: S2R-OC-IP1-01-2020) proje sunması beklenmektedir. Dokümanın 95-126 sayfaları arasındaki “ANNEX II – 2020 Calls for non-JU members – Topic descriptions” EK II ( Annex II) bölümünden “OC” konularının detayları incelenebilir.

Shift2Rail JU resmi sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.