18 Ocak – 29 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, sosyal girişimcilere eğitmenlik ve mentorluk yapacak üye ve gönüllülere yönelik Kapasite Geliştirme Amaçlı Düzenlenen Programı başarıyla tamamlayan tüm katılımcılar Simbiyoz Aktivite Merkezi’nde 30 Eylül Çarşamba günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Teknik Destek Projesi kapsamında desteklenen ve Bursatto tarafından 18 Ocak – 29 Şubat tarihlerinde verilen girişimcilik eğitmen eğitimi ve mentorluk eğitimleri ile sosyal girişimcilere eğitmenlik ve mentorluk yapacak üye ve gönüllülere yönelik Kapasite Geliştirme Amaçlı Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar Simbiyoz Aktivite Merkezi’nde 30 Eylül Çarşamba günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kapasite Geliştirme Amaçlı Program 3 grup halinde toplamda 8 hafta sonu ve 1 hafta içi 5 gün boyunca sürdü.

Katılımcılar sertifikalarını, BTÜ Rektör yardımcısı Sn. Prof. Dr. Ramazan Kurt, BEBKA Genel Sekreteri Sn. İsmail Gerim, BursaTTO Genel Müdür Yardımcısı Dr Öğretim üyesi Cihan Kaboğlu, BursaTTO Girişimcilik Koordinatörü Fatma Saime Erdönmez, BursaTTO Kurumsal iletişim Koordinatörü Yasemin Aktoprak  ve Simbiyoz Aktivite Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Gelişim Merkezi Kurucuları & Simbiyoz Sosyal Aktivite Derneği Yönetim Kurulu temsilcileri ve dernek üyelerini temsilen Hülya Aras, katılımıyla 30 Eylül 2020 Çarşamba günü 10:00-11:00 saatleri arasında gerçekleştirilen törenle aldılar.

Mevcut süreçte iş dünyasından çeşitli deneyimlere sahip farklı disiplinlerden toplam 45 mentor ve 20 eğitmenle ekosistemdeki işbirlikleri ile yeni sosyal girişimciler yetiştiren aktivite merkezi son olarak, İSTKA Covid dönemi destekleri ile paydaş olarak katıldığı Healtech Sağlıkta İnovasyon Platformu’ndaki Hackathon’da sosyal fayda içerikli girişimcilere ödül olarak başlatılan sosyal kuluçka hızlandırma programına 17 girişimciden oluşan toplam 7 girişim ile devam etmektedir.

 

Simbiyoz Aktivite, Bursa, çevre iller, Türkiye geneli ve yurtdışındaki ekosistem paydaşları ile işbirliği içinde çalışarak sosyal girişimcilere yönelik programlar hazırlamış olup önümüzdeki dönemlerde faydalanıcılara açacaktır.

Bursatto Girişimcilik alanında yürüttüğü programlar ve verdiği eğitimler ile Bursa ve yakın çevredeki girişimcilik ekosisteminin zenginleşerek kuvvetlenmesi ve paydaşlar arasında işbirliklerinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Simbiyoz Aktivite Derneği ile gerçekleştirilen proje bu çalışmalara örnek olarak gösterilebilir.