NatureJobs tarafından tüm ülkelerden TÜBİTAK muadili kuruluşlar, üniversiteler, araştırma merkezleri, Ar-Ge faaliyetlerinde bulunan sanayi kuruluşları ile farklı deneyim seviyelerinden araştırmacıların bir araya getirilmesi amacıyla düzenlenen Kariyer Fuarı, 16 Eylül 2016 tarihinde, Londra’da düzenlendi. 

Dünyanın en geniş çapta bilinen uluslararası kariyer portalı olarak ünlenen NatureJobs, Avrupa ve Amerika’daki mevcut araştırma iş pozisyonlarını ve fonlama mekanizmalarını duyurmaktadır. Bu yıl TÜBİTAK’ın da bir bilgi masası açtığı NatureJobs 2016 Kariyer Fuarı’nı ziyaret eden araştırmacılar  Türkiye Araştırma Alanı’ndaki son gelişmeler ile Ufuk2020, Avrupa Araştırma Konseyi, Marie S. Curie Uluslararası Burs ve Dolaşım Destekleri, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Dairesi’nin sunduğu uluslararası hareketlilik fırsatları hakkında bilgilendirilmişlerdir.  100’ün üzerinde araştırmacının ziyareti ile Kariyer Fuarı kapsamında bu konuları açıklayıcı bir de Çalıştay gerçekleştirilmiştir. 

Türkiye Araştırma Alanı’nı araştırma amacıyla ziyaret etmek isteyen tüm araştırmacılar “Hedef Türkiye” Girişimi kapsamında gerçekleştirilen çalıştaylara katılabilir ya da detaylı bilgi için destinationturkey@tubitak.gov.tr adresi ile iletişime geçebilirler.