1978 yılından bu yana katıldığımız Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil eden öğrencilerimiz özellikle son yıllarda üstün başarılar göstermektedir. 2018 yılında tüm uluslararası olimpiyat alanlarında öğrencilerimiz altın madalya kazanmışlardır. Bu yıl da öğrencilerimizin başarıları artarak devam etmektedir. Bu başarıları çok önemsiyoruz ve öğrencilerimize burs desteğinin yanında mentorluk desteğini de başlatıyoruz.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından desteklenen bursiyerlerin ve Bilim Olimpiyatları öğrencilerinin kariyer gelişimlerine destek olmak ve hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamak amacıyla geliştirilen 2248 – Mentorluk Desteği Programı çağrı duyurusu yayınlandı.

Başarılı öğrencilerimiz konusunda uzman akademisyen ve özel sektör çalışanlarıyla düzenli olarak bir araya gelecek, onların bilgi ve tecrübelerinden faydalanacak, geleceğe yönelik kariyer geliştirme, eğitim, motivasyon, performans değerlendirme gibi konularda önemli kazanımlar elde edeceklerdir.

Sağlanacak akademik mentorluk desteğine ek olarak, Bilim Olimpiyatlarına devam eden öğrencilerin olimpiyat sürecine uyum sağlamalarını kolaylaştırmak ve çalışmalarına ivme kazandırmak için geçmiş yıllarda olimpiyatlarda başarı göstermiş akranları tarafından akran mentorluk hizmeti de sunulacaktır. 

2202 Bilim Olimpiyatları Programı Birinci Aşama Sınavında başarılı olan öğrencilerimiz ve 2205 Lisans Burs Programı kapsamında bursiyer seçilip desteklenen öğrencilerimiz Mentorluk Desteği Programı’na 22 Ağustos’a kadar başvurabilecek.

Detaylı bilgi için program web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-2248-mentorluk-destegi-programi-basvuruya-acildi