TÜBİTAK – Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ile İkili İşbirliği Seyahat Destek Programı son başvuru tarihi 1 ay ertelenerek 21 Ocak 2021 olarak değiştirilmiştir.

TÜBİTAK – Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ile İkili İşbirliği Seyahat Destek Programı kapsamında Türkiye ve Almanya’daki araştırmacılar arasındaki bilimsel ve teknolojik araştırmalar doğrultusunda karşılıklı seyahat desteği verilecektir.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye'deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Almanya’daki araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları ve özel kuruluşlarının başvuru yapabileceği çağrı bilimsel ve teknolojik alanların tamamına açık bulunmaktadır. 21 Ocak 2021 tarihine kadar açık kalacak olan çağrı kapsamında desteklenecek projelerin süresi maksimum 24 ay olabilmektedir.

Başvurular https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapılabilir.

Detaylı bilgilere ise TÜBİTAK çağrı sayfasından, DAAD çağrı sayfasından ve ulusal süreçler dokümanından ulaşılabilir.

İletişim için:
TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı
Dr. Zeynep Arzıman
E-posta: zeynep.arziman@tubitak.gov.tr
Tel: 0312 298 1756

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-alman-akademik-degisim-servisi-daad-seyahat-destek-programinin-cagri-suresi-uzatildi