TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları, 16-25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen 12. Ankara Kitap Fuarına katılıyor. TÜBİTAK, fuarda farklı yaş gruplarına yönelik olarak yayımladığı toplam sayısı 30 bine yaklaşan 315 farklı kitapla yer alıyor.

 

Bilim okuryazarlığını küçük yaşlardan itibaren toplumun tamamına kazandırmayı öncelikli hedeflerinden biri olarak benimseyen TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları, katıldığı fuarlarda okurlarıyla daha yakından iletişim kurma olanağı buluyor. Okul öncesi, çocuk ve gençlik, başvuru ile yetişkin kategorilerinde kitapların okura sunulduğu TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları standına, her yaştan okurun yoğun ilgisi görülüyor. Satışların %10 indirimle gerçekleştirildiği fuarda, ziyaretçilere yayınlarla ilgili geniş bilgiler de veriliyor.

 

TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları, Ankara Kitap Fuarı kapsamında çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyor. 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 16.30’da Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen tarafından “Beyin ve Algı” konulu söyleşi yapılacak. Ayrıca 17 Şubat’ta Ali Sinan Sertöz, 18 Şubat’ta Emrehan Halıcı, 24 Şubat’ta Özlem Korçak ve 25 Şubat’ta da Mehmet Esabil Yurdakul okurlarıyla buluşacak ve kitaplarını imzalayacaklar.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-populer-bilim-kitaplari-ankara-kitap-fuarinda