TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, 14 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında TÜYAP tarafından düzenlenen “23. İzmir Kitap Fuarı”nda. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla, fuarda TÜBİTAK’ın farklı yaş gruplarına yönelik yaklaşık 250 başlıkta TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları kitapseverlerle buluşuyor. Ayrıca, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Emrehan Halıcı, “Zeka Oyunları 1 ve 3” isimli kitaplarını okurları için imzalayacak.

 

Bilim okuryazarlığının küçük yaşlarda kazandırılmasını öncelikli hedeflerinden biri olarak benimseyen TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, fuarda okurlarıyla daha yakından iletişim kurma olanağı buluyor. Okul öncesi, çocuk, gençlik, başvuru ve yetişkin kitaplarının okura sunulduğu TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları standına, her yaştan okurun yoğun ilgi gösteriyor. Satışların yüzde 10 indirimle gerçekleştirildiği fuarda, ziyaretçilere yayınlarla ilgili geniş bilgiler veriliyor.

 

Popüler bilim kitaplarına ilgi duyan okurlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmanın önemine inanan TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları, düzenli olarak kitap fuarlarına katılmayı sürdürüyor.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-populer-bilim-yayinlari-tuyap-23-izmir-kitap-fuarinda