Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 yılı çağrıları 23 Ağustos 2018 tarihine kadar proje önerisi başvurularını kabul edecek olup; ilgili alan öncelikleri olan;

  • Krizler ve Doğal Afetler ile Mücadele,
  • Kritik Altyapıların Korunması,
  • Terörizm ve Organize Suçlar ile Mücadele,
  • Sınır Güvenliği,
  • Dijital/Siber Güvenlik,
  • Güvenlik Sağlayıcılar (son kullanıcı) arasında İşbirliği,

Konuları özelinde çok ortaklı araştırma –geliştirme ve yenilik faaliyetlerine destek sağlamaktadır. Daha detaylı bilginin yer aldığı 2018 yılı çalışma programını incelemek için lütfen tıklayınız. 

Bu çağrılara proje önerisi sunmak isteyen Türkiye’den ve tüm Avrupa’dan paydaşlar, proje fikirlerini 2018 yılının ilk çeyreğinde SEREN3 Projesi kapsamında TÜBİTAK liderliğinde düzenlenen bilgi günü ve proje pazarları kapsamında katılımcılar ile paylaşmıştır. Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı 2018 yılı çagrıları kapsamında paylaşılan proje fikirleri/ortak arama duyurularını sizinle aşağıdaki linkler aracılığı ile paylaşmak isteriz.

Bu bağlantılarda, alan özelinde gerçekleştirilen proje pazarları kapsamında ortak arayan kişi/kuruluşların  proje fikri, içeriği, aranan ortakların niteliği  ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı özelinde sunulacak proje önerilerinde yer almak istemeniz halinde öncelikli olarak ilgilendiğiniz proje konsorsiyumlarının tarafınızca belirlenmesi gerekmektedir.  Daha sonra koordinator/kontak kişisi ile iletişime geçmeniz beklenmektedir. Dilerseniz bu hususta örnek yazışmalar sağlayarak (Expression of Interest-EoI) çalışmalarınıza destek olmak isteriz.  

Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı özelinde sunulacak bir proje konsorsiyumunda  ortak olarak yer almanız halinde, Koordinator kuruluş ile görüşmek, proje önerisi üzerinde detaylı olarak calışabilmek için TÜBİTAK Ufuk 2020 Seyahat Desteği’ne başvuru yapabileceğinizi, konsoriyum oluşturma amaçlı seyahat desteğinden istifade edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.  İlgili destek programına ait genel bilgiler için lütfen tıklayınız.

Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar alanındaki faaliyetlerinize yönelik her turlu soru ve bilgi taleplerinizi bizlere  ncpsecurity@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ile iletebilirsiniz.

Sorumlu Kişi:

Selcen Gülsüm ASLAN ÖZŞAHİN

Ufuk 2020 Güvenli Toplumlar Alanı Kıdemli Ulusal İrtibat Noktası

TÜBİTAK – Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi

T +90 312 298 1777