Avrupa Komisyonu tarafından ilki Mart ayında düzenlenen “Ufuk Avrupa Programı Çevrimiçi Tematik Toplantılar Serisi” 21 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek bilgilendirme toplantısıyla devam ediyor.

24 Mart 2021 tarihinde yine çevrimiçi olarak düzenlenen “Ufuk Avrupa’da başarılı proje nasıl hazırlanır?” eğitiminin devamı niteliğindeki bu toplantıya katılmayı planlayan tüm paydaşların toplantıya katılım sağlamadan evvel Mart ayında düzenlenen ilk eğitimin kaydını izlemeleri tavsiye edilmektedir.

Toplantıda, paydaşların bilimsel mükemmeliyet ve proje bütçesi dışında dikkate almaları gereken diğer önemli hususların (açık bilim, cinsiyet eşitliği, yaygınlaştırma, sonuçların kullanımı ve iletişim, vb.) üzerinde durulacaktır. Proje teklifinin başarılı olarak değerlendirilmesi ve fonlanabilmesi açısından oldukça önem arz eden bu hususlara ilişkin genel bir bilgi vermeyi amaçlayan toplantı, Ufuk Avrupa’ya proje sunmayı planlayan tüm paydaşlar için büyük önem arz etmektedir.

Etkinliğe bağlantı üzerinden kayıt olabilir; etkinlik gündemine ve bir önceki etkinliğin çevrimiçi kaydına bu bağlantı üzerinden erişebilirsiniz. Etkinlik sadece Youtube üzerinden yayımlanacak olup etkinlik çevrimiçi bağlantısı kaydolan kullanıcılara etkinlikten iki gün önce gönderilecektir.