Yayın için; Başlangıç Tarihi: 28 Mart 2022 Pazartesi – Bitiş Tarihi: 15 Mayıs 2022 Pazar

 

Rusya Federasyonu (RF) Tataristan Özerk Cumhuriyeti Yatırım Geliştirme Ajansı organizatörlüğünde 19-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında Tataristan’ın başkenti Kazan Expo Uluslararası Fuar Merkezi’nde “13. Rusya Uluslararası Ekonomi Zirvesi (Russia – Islamic World: KazanSummit 2022)” etkinliği düzenlenecektir.

Forum, Rus firmaları ile dünyanın çeşitli çevrelerinden yabancı firmaları işbirliği için bir araya getiren, ortak yatırım projelerinin ele alındığı, yatırım potansiyellerinin değerlendirildiği bir etkinlik hüviyetindedir. Forumun 2021 yılında düzenlenen oturumuna, 41 farklı Rus eyaletinden şirketlerin yanı sıra, 64 farklı ülkeden yabancı şirketler, 24 büyükelçi ve 5 büyükelçilik müsteşarı katılım sağlamıştır.

Bu yılki oturumda paylaşım ekonomisi ile helal ürünler ana tema olarak belirlenmiş olmakla birlikte; bankacılık ve finans, helal endüstri, bilinçli tüketim, bilgi-iletişim teknolojileri, girişimcilik, yatırım ve diplomasi gibi çok çeşitli konu başlıklarında paneller gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Ana programın eşgüdümünde, katılımcıların ziyaretine açık yan etkinlikler de Forum programında yer alacaktır: Russia Halal Expo 2022 Sergisi ve Makine İmalatı Kümelenmesi Forumu, Volga Bulgaria Bölgesinde İslamiyetin kabulünün 1100. Yıldönümü onuruna gerçekleştirilecek etkinlikler bunlardan bazılarıdır.

Forumla ilgili başvuru, program, katılımcılar ve etkinlikle ilgili detaylı bilgilere www.kazansummit.com adresinden erişilebileceği gibi, Forum ile ilgili bilgi almak için Organizasyon  Komitesinde Forumdan sorumlu temas noktaları Oleg Mikheev’e +7 987 417 39 89 nolu telefondan ya da info@kazansummit.ru e-posta adresinden; Natali Borak’a + 90 554 834 98 53 nolu telefondan veya natali.borak@discoverevents.com.tr e-posta adresinden ulaşılabilecektir.

İlgilenen KOBİ’lerimize duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022

Kaynak: https://kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/8182/13-rusya-uluslararasi-ekonomi-zirvesi-russia-islamic-world-kazansummit-2022-etkinligi

Privacy Preference Center