Türkiye-ABD, Türkiye-Almanya, Türkiye-Birleşik Krallık ve Türkiye-Fransa arasında ikili işbirliği imkânlarının geliştirilmesi için yapılan çalışmalar doğrultusunda iki ülkedeki üniversite/kurum/kuruluşlarda çalışan bilim insanlarına yönelik, bilimsel ve teknolojik işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen yeni çağrı açılıyor.

TÜBİTAK – BİDEB tarafından 2223 – D İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı kapsamında açılan çağrılarla ortak araştırma projeleri oluşturma ve işbirliğinde ortak öncelikli alanlar belirlemeye yönelik yurt içinde düzenlenecek çalıştay, seminer ve toplantılara destek verilmesi planlanıyor.

NOT: Yapılan başvurularda davetli konuşmacıların sadece belirtilen ülkelerdeki kurum/kuruluşlarda çalışıyor olmaları gerekmektedir.

Destek Üst Limiti: 50.000 TL

Başvuru tarihleri: 01 Mayıs-31 Mayıs 2019

Desteklenecek Alanlar:

  1. Sağlık
  2. Gıda
  3. Biyoteknoloji
  4. Bilgi ve İletişim Teknolojileri
  5. Nanoteknoloji
  6. Enerji
  7. Çevre
  8. Sosyal Bilimler

Başvuru koşulları ve ayrıntılı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

http://tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilimsel-etkinlik/etkinlik-duzenleme-destekleri/icerik-2223-d-isbirligi-ve-oncelikli-alanlarla-ilgili-etkinlik-duzenleme-destegi

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/abd-almanya-birlesik-krallik-ve-fransa-ile-oncelikli-alanlar-etkinlik-duzenleme-destegi-programi