Accelerate Skellefteå Hızlandırma ProgramıEIT InnoEnergySkellefteå Kraft ve Skellefteå Science City tarafından yürütülen bir hızlandırma programıdır. Ayrıca bu sene, yüksek teknoloji metaller şirketi Boliden ve küresel BT danışmanlık firması Data Ductus da programa destek vermektedir.

Accelerate Skellefteå, enerji depolama, mobilite ve enerji optimizasyonu konularında yenilikçi fikri olan ve İskandinavya’ya açılmak isteyen startuplara, Skellefteå’daki dünya lideri şirketlerle birlikte fikirlerini geliştirme fırsatı veren 5 aylık bir hızlandırma programıdır.

Programa Kimler Başvurabilir?

Accelerate Skellefteå programı, harika bir fikre ve bu gelişen bölgede lider bir enerji şirketi ile iş birliği yapma isteğine sahip olan tüm startuplara açıktır.

Accelerate Skellefteå programına aşağıdaki alanlardan herhangi birinde çalışan startuplar başvurabilir:

  • Mobilite: Kara ve hava taşımacılığının yanı sıra akıllı şarj çözümleri,
  • Depolama Teknolojileri: Enerji depolama ve hidrojen çözümleri,
  • Enerji Optimizasyonu: Binalarda endüstriyel enerji yönetimi (enerji haritalama/ölçümleri dahil) ve diğer akıllı çözümler

Program kapsamında neler var?

Accelerate Skellefteå programı, her projenin değerli olduğunu düşünür ve her projeye uygun, startupları program partnerleriyle eşleştiren bir program kurgusu sunar. Program kapsamında; teknik, iş geliştirme ve tedarik zinciri uzmanlarından ve programın diğer tüm ekosistem partnerlerden yararlanabilirsiniz.

Program takvimi

18 Haziran 2021: Başvuruların Başlama Tarihi
31 Ağustos 2021: Son Başvuru Tarihi
1 Eylül — 18 Eylül 2021: Değerlendirme ve Seçim Süreci
1 Ekim — 27 Şubat 2021: Hızlandırma Programı Süreci

Programın 2020 çağrısında, programa 20’den fazla ülkeden 42 başvuru geldi. Bu başvurular arasından seçilen 5 startup Skellefteå Kraft’tan koçlarla birlikte iş fikirlerini geliştirme fırsatı buldukları on iki haftalık bir programın parçası oldular.

Accelerate Skellefteå’nın web sitesinden program hakkında daha fazla bilgiye başvuru formuna ulaşabilirsiniz: accelerateskelleftea.com