Avrupa Aşı Girişimi (European Vaccine Initiative-EVI) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından fonlanan araştırma ve geliştirme altyapıları projesi TRANSVAC2 kapsamında güvenli, etkili ve düşük maaliyetli aşılar üretilmesi hedeflenmektedir.

 

TRANSVAC2, hem insan hem de hayvan kullanımına yönelik profilaktik ve terapötik aşıların geliştirilmesini desteklemek için yüksek kaliteli teknik hizmetler sunmaktadır. Söz konusu hizmetler herhangi bir hastalık alanı ile sınırlı değildir. Söz konusu hizmetlerden ücretsiz faydalanabilmek adına kamu, akademi ve özel sektör proje kapsamında başvuru gerçekleştirebilecektir. Çağrı 10 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurulara açık olacaktır.

 

Hizmetlerin kapsamı ve başvuruya ilişkin tüm bilgilere www.transvac.org adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Hizmet destekleri duyurusu için ayrıca tıklayınız.

 

 

TRANSVAC2, ayrıca aşı geliştirmeyle ilgili farklı başlıklarda temel ve ileri düzeyde bilgi sağlamak, eğitim fırsatlarını merkezileştirmek ve genişletmek amacıyla eğitim kursları sunmaktadır. Eğitim başvuruları 18 Temmuz 2021 tarihine kadar sürecektir.

 

Söz konusu eğitim kursları aşı alanında çalışan genç bilim insanlarının kullanımına sunulmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

 

Eğitim kursları duyurusu için ayrıca tıklayınız.