Avrupa Sosyal Yenilik Yarışması, insanların ve kuruluşların değişen bir dünyada adapte olmak ve gelişmek için ihtiyaç duyacakları becerileri belirlemelerine, geliştirmelerine ve güçlendirmelerine yardımcı olacak sosyal yenilikleri teşvik etmeyi, desteklemeyi ve ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Bu Yarışma, bir dizi farklı yolla bu ihtiyaçları ele alan erken aşama fikirleri aramaktadır.

Avrupa Sosyal Yenilik Yarışması’nın 2021 yılı “Yarın için beceriler – Yeşil ve dijital bir geleceği şekillendirmek” çağrısı ile Avrupa ekonomisinin yeşil ve dijital geleceğine güç verilebilmesi için insanlara, işletmelere ve endüstrilere yardımcı olunarak iş yaratma, büyüme ve Avrupa rekabet gücüne katkıda bulunacak ölçeklenebilir sosyal yenilikler geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Yarışma, geniş bir kitlede sosyal yenilik hakkında farkındalık yaratmayı, yeni sosyal yenilikçi fikirlerin yaratılması için ilgi uyandırmayı, benzer fikirlere sahip uygulayıcılardan oluşan bir ağ oluşturmayı ve erken aşamadaki fikirleri yapılandırılmış işlere dönüştürmek için yarı finalistleri desteklemeyi amaçlamaktadır.

2021 yılı Avrupa Sosyal Yenilik Yarışması Çağrı Ödülü’nün üç kazanına 50.000’er Avro verilecektir. 

Başvurular için son tarih 12 Mayıs 2021, 12:00 (CEST) olup başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

EIC Avrupa Sosyal Yenilik Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için EIC 2021 Yılı Çalışma Programı’na buradan ulaşabilirsiniz.