6 Mayıs 2021 tarihinde uluslararası 2. Aşama proje başvuruları bitecek olan “Yeşil Enerji Geçişi için Dijital Dönüşüm-MICALL20” çağrısının, 7 Mayıs 2021 tarihinde TÜBİTAK PBS (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/) üzerinden ulusal başvuruya açılacaktır. Ulusal başvurular başvurular  19 Mayıs 2021, saat 17.00’ye kadar yapılabilecektir. Ulusal başvurularının aşağıdaki durumda yapılması beklenmektedir:

  • 24 Şubat 2021 tarihinde kapanan birinci aşama çağrısına başvuru yapan ancak ortaklık yapısında yeni Türk kurum veya kuruluşun dâhil edildiği proje başvurularında yeni katılan ortakların eklemesi için mevcut başvuruda güncelleme yapılması beklenmektedir.
  • 24 Şubat 2021 tarihinde kapanan birinci aşama çağrısına başvurusu olmayan ve ikinci aşamada uluslararası projelere dâhil olan Türk kurum ve kuruluşları için yeni proje başvurusunun gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

Birinci aşama çağrısına başvuru yapmış ve Türkiye tarafında ki ortaklık yapısında bir değişiklik olmayan kurum ve kuruluşların bu aşamada yeniden başvuru yapmaları beklenmemektedir.