Düşük karbonlu enerji teknolojilerinde yenilikçi projeler geliştirmeyi, uluslararası ortaklıkları desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen bir Eureka Kümesi olan EUROGIA 2020’nin “Yeşil Dönüşüm” çağrısı 22 Şubat 2021 tarihi itibari ile başvurulara açılmıştır. Çağrı kapsamında yeşil dönüşümü (green transition) sağlayacak çözüm ve teknolojileri destekleyerek Avrupa endüstrisinin üretkenliğini ve rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir. İlgili çağrıya destek veren ülkeler sırasıyla; Avusturya, Belçika (Flanders), Danimarka, Macaristan, Lüksemburg, Portekiz, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya ve Türkiye’dir. Çağrıya yönelik detaylı bilgilere ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

15 Haziran 2021 tarihinde kapanacak çağrıya yönelik proje fikirlerinin sunulması ve işbirliği olanaklarının sağlanması amacıyla 29 Mart 2021 tarihinde Proje Pazarı etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinlik kapsamında oluşturulan Brokerage Tool sayfası üzerinden ortak arama veya proje fikirlerinin paylaşılması hedeflenmektedir. 
Avrupa saati ile saat 10.00’da başlayacak etkinliğin gündemini aşağıda bulabilirsiniz:

  • 10:00 – 10:10: Introduction by Niccolò Cividini (Eurogia Office Manager);
  • 10:10 – 10:30: Presentation of the Eurogia2020 programme by Sinem Altuncu (Eurogia General Manager) and of the Green Transition Call by Pierre Besse (Eurogia Technical Committee Chairman);
  • 10:30 – 11:10: Insight from Public Authorities (KIAT– South Korea; TUBITAK – Turkey; FFG -Austria, tbc);
  • 11:10 – 11:30: Keynote speaker on decarbonisation, “Preparing Hydrogen Era”, by Jean-Pascal Biaggi, CEO of Biagem;
  • 11:30 – 12:00: Brokerage session: pitch presentations and networking
  • 12:00 Closing remarks by Sinem Altuncu

Etkinliğe katılım göstermek için contact@eurogia.com adresine kişisel bilgilerinizi (İsim, Soyisim, Kurum ve Pozisyon) iletmeniz beklenmektedir.