TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezinde yer alan tüm sergilerin ve atölyelerin ziyaret edilebildiği Sanal Tur yayında.

Konya Bilim Merkezi sanal turu kapsamında bilim merkezinde yer alan Evrenimiz, Dünyamız, Vücudumuz, Temel Adımlar, Yeni Ufuklar ve Bilimin Sultanları sergi galerilerini, atölyeleri ve planetaryumu sanal ortamda kendi kontrolünüzle dilediğiniz planda ve dilediğiniz ayrıntıda ziyaret edebilirsiniz.

Sanal tur uygulaması içinde yer alan Oto Tur özelliği ile bilim merkezinin tümünü belli bir akış dâhilinde otomatik olarak turlamak da mümkün. Ayrıca uygulama içinde yer alan Plan bölümüne tıklayarak, bilim merkezinin krokisi görülebilmekte, kroki üzerinden istenilen bölüme gidilebilmektedir.

Bilim merkezleri bilim ve teknolojiye karşı merakı tetikleyen, soru sormaya, keşfetmeye ve öğrenmeye davet eden, toplumda bilim ve teknoloji kültürünün oluşmasına ve gelişmesine olanak sağlayan özel tasarım ve donanıma sahip bilim ve teknolojiyi eğlenceli bir şekilde deneyimleyebileceğiniz yerlerdir. Bilim merkezlerinde her yaşa, her öğrenim seviyesine uygun düzenekler bulmak mümkün, bu çerçevede okul öncesi dönemden başlayarak istisnasız toplumumuzun tüm kesimlerine hizmet veriyor.

COVID-19 ile hep birlikte başarıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde, Sanal Tur ile TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezini detaylı olarak tanıyabilir, gezebilir, notlar alarak salgın sonrası için ziyaret planı da yapabilirsiniz.

Önce sanal ortamda, sonrasında ise deneyimleyerek bilimi yaşamak için yerinde Konya Bilim Merkezini ziyarete bekliyoruz.

Konya Bilim Merkezi Sanal Turuna https://bilimmerkezleri.tubitak.gov.tr/konyabilimmerkezi/sanaltur/tr.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/konya-bilim-merkezi-sanal-ziyaretcilerini-bekliyor