3 Ağustos 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen açılış toplantısı ile kurulan Marie Curie Mezunlar Derneği Türkiye Masası (Marie Curie Alumni Association Turkish Chapter (MCAA-TC)) şu an 70 üyesi ile çalışmalarını sürdürüyor. Sizler de AB Çerçeve Programları Marie (S.) Curie Alanı bursiyerlerindenseniz Derneğe üye olabilir; çalışmalara katkı sağlayabilirsiniz. 

Derneğin belirlemiş olduğu ana hedefler şu şekilde sıralanmıştır (diğer detaylar için lütfen tıklayınız):

  • MCAA Türkiye Masasının yerel ve küresel ölçekte görünürlüğünün arttırılması ve araştırmacıları MCSA fonları aracılığıyla Türkiye’ye çekmek;
  • Başlangıç seviyesindeki araştırmacılar için AB fon fırsatları hakkında farkındalığı artırmak;
  • Bilim ve araştırma konusunda topluma ulaşmak ve toplum ile iletişim kurmak;
  • Sosyal bilimler araştırmalarını teşvik etmek ve sosyal bilimler ve beşeri bilimler araştırmalarını mühendislik projelerine entegre etmek;
  • Sürdürülebilir kalkınma, yapay zeka ve küresel ekonomik problemler gibi acil konularda ağ oluşturma ve işbirliği için çok disiplinli/disiplinler arası çalışma grupları oluşturmak.

 

21 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yıllık toplantısını gerçekleştirecek olan MSCA-TC, bu toplantı ile tüm Marie Curie bursiyerlerine, MCAA üyelerine, potansiyel Marie Curie Bursiyelerine seslenmek ve de bir eğitim semineri düzenlemek hedefinde olacak. 

Toplantı programı için tıklayınız.

Toplantıya katılım sağlamak için linki takip ediniz.

MCAA-TC ile iletişim için: turkish.chapter@mariecuriealumni.eu 

MCAA-TC internet sitelerine erişmek için: https://www.mariecuriealumni.eu/groups/turkish-chapter

 

Aşağıda derneğin kuruluş toplantısından birkaç fotoğraf bulabilirsiniz: