Mükemmel Araştırmacı-Yönetici Davet Programı–ERA Chairs, Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi alanında desteklenen programlardan biridir. Mükemmel Araştırmacı-Yönetici Davet Programı–ERA Chairs kapsamında desteklenen projeler aracılığıyla, nitelikli araştırmacı/araştırma yöneticilerinin araştırma ve inovasyon performansı düşük ülkelerde kurulu araştırma merkezlerinin bünyesine dâhil edilerek projeye ev sahipliği yapan araştırma merkezinin arge ve innovasyon potansiyelinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu bağlamda, Avrupa Komisyonu’nca desteklenen MOSaIC isimli Mükemmel Araştırmacı-Yönetici Davet Programı–ERA Chairs projesi tarafından, Polonya-Varşova’daki Uluslararası Moleküler ve Hücre Biyolojisi Enstitüsü’nde çalıştırılmak üzere “Araştırma Grup Lideri“ aranmaktadır. Tüm dünyadan olabileceği gibi Türkiye’den araştırmacıların da başvurusuna açık olan bu pozisyona yönelik detaylı bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Notlar:

Bu ilanda belirtilen koşulları sağlayan kişilerin ilgili kuruluşa başvurularını doğrudan iletmeleri gerekmektedir.  Son başvuru tarihi 31 Ekim 2018’dir.

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi alanı özelindeki soru ve bilgi taleplerinizi ncpwidening@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ile iletebilirsiniz.