Spor ve sporla ilişkili alanlarda yeni bilgi üretilmesi, yenilikçi yaklaşımların geliştirilmesi, teknolojik girişimciliğin desteklenmesi, spor teknolojileri alanında farkındalığın artırılması amacıyla “BİGG SPOR Ödülleri” başlıklı yarışma açılıyor. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü ile TÜBİTAK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak gençlik ve spor çağrı programları geliştirmesi kararlaştırılmıştır. Bu protokol kapsamında, 1512 Girişimcilik Destek Programından (BiGG) veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmüş olan Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’ndan yararlanmış firmalar veya duyuruda belirtilen alanlarda ürün sunan ve geliştirmekte olan Türkiye’de yerleşik tüm firmalar spor teknolojileri alanındaki ürünleri ile katılım sağlayabileceği  “BİGG SPOR Ödülleri” başlıklı yarışma açılmıştır.

Yarışmada, değerlendirme sonrasında belirlenecek en fazla 5 firmaya toplam 1.000.000 TL para ödülü ve ayrıca BİGG SPOR Ödülü Belgesi verilecektir. 

“BİGG SPOR Ödülleri” başlıklı yarışmanın başvuruları 1 Ekim’de eteydeb.tubitak.gov.tr adresi üzerinden alınmaya başlanacaktır.

BİGG SPOR Ödülleri başlıklı yarışmanın konuları ve kapsamının yer aldığı duyuru metnine ulaşmak için tıklayınız.
 

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/spor-teknolojileri-alanindaki-bigg-projeleri-icin-bigg-spor-odulleri-yarismasi-basliyor