Ufuk2020 İklim Değişikliği, Çevre, Kaynak Verimliliği ve Ham Maddeler alanının 14 Kasım 2018 tarihinde açılacak olan 2019 “Düşük Karbon, İklim Değişikliğine Dayanıklı Gelecek” ve “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Yeşil Ekonomi” çağrıları özelinde Avrupa Komisyonu tarafından, Brüksel’de 11-12 Eylül 2018 tarihlerinde bir Bilgi Günü ve Proje Pazarı düzenlenecek. Etkinlikte Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından 2019 çağrıları ve başvuru koşulları hakkında bilgilendirme yapılacak. Ayrıca etkinlik kapsamında düzenlenecek Proje Pazarı aracılığıyla katılımcılar birbirleriyle tanışabilecek ve söz konusu çağrılar kapsamında işbirliği ve ortak proje geliştirebilme fırsatlarını tartışabilecek.

Bahsekonu etkinlik, alanın 2019 çağrılarına başvuru yapmayı planlayan tüm katılımcılara açık. Etkinlik öncesi hazırlık yapabilmek adına 2019 çağrılarının incelenmesi önem arzediyor.

 

Notlar: 

Etkinliğin kayıt sayfası Avrupa Komisyonu tarafından açıldı. Kayıt sayfası 4 Eylül 2018 tarihine kadar açık kalacak fakat maksimum katılımcı sayısına ulaşılması durumunda daha erken bir tarihte kapatılabilecek. Kayıtlar açıldıktan kısa bir süre sonra katılım kontenjanının dolma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle lütfen kayıt için etkinlik sayfasını ziyaret ediniz ve istenilen tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurunuz.

Etkinlik gündemine, kayıt sayfasına ve ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim için Çevre ve Ham Maddeler Alan Ulusal İrtibat Noktası Meltem ÜNLÜ TOKCAER (meltem.unlu@tubitak.gov.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Başvuru yapabilmek için etkinliğe kayıt olunduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafından iletilen konfirmasyon e-postasının alınmış olması gerekmektedir. Kayıt olunduktan sonra Avrupa Komisyonu tarafından iletilen ilk e-posta kaydın alındığına dair olmakta ve bir konfirmasyon niteliği taşımamaktadır. Kaydınızın Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması halinde iletilecek olan ikinci e-posta konfirmasyon e-postasıdır. 

TÜBİTAK Ufuk2020 Seyahat Destekleri için tıklayınız.