Ufuk2020 Programı Enerji Verimliliği çağrısına yönelik proje geliştirme çalıştayı 8 Mart 2018 tarihinde Birleşik Krallık/Londra’da düzenlenecektir. Çalıştayda Ufuk2020 Enerji Alanı “Enerji Verimliliği” çağrı başlıklarına yönelik konsorsiyum kurma faaliyetleri gerçekleştirebilecektir.

Çalıştayın sabah oturumunda çağrı konuları ve değerlendirme kriterleri hakkında bilgi verilecektir. Öğleden sonra düzenlenecek oturumda ise konsorsiyum kurma amaçlı eş zamanlı çalıştaylar düzenlenecektir.

Etkinliğe Birleşik Krallık dışından katılım sağlayacak kişi sayısı 20 olup, en kısa sürede kayıt olunması tavsiye edilmektedir. Etkinliğe her kuruluştan bir temsilci katılım sağlayabilecektir.

Katılım etkinlik organizatörü EU Energy Focus’un değerlendirmesi sonucunda seçilecek olup, Birleşik Krallık dışından seçilecek katılımcılara seyahat ve konaklama masrafları için 450 Avroluk hibeden yararlanma imkanı olacaktır. Etkinlik kaydınızı http://www.euenergyfocus.co.uk/horizon-2020/h2020-proposal-development-workshop/ sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinlik odağındaki çağrı başlıkları aşağıdaki gibidir:

EC-1-2018: The role of consumers in changing the market with informed decision and collective actions

EC-2-2018: Mitigating household energy poverty

EE-1-2018: Decarbonisation of the EU building stock: innovative approaches and affordable solutions changing the market for buildings renovation

EE-5-2018: Next-generation of Energy Performance Assessment and Certification

EE-6-2018: Business case for industrial waste heat/cold recovery

EE-8-2018: Capacity building programmes to support implementation of energy audits

EE-9-2018: Innovative financing for energy efficiency investments

EE-10-2018: Mainstreaming energy efficiency finance

EE-13-2018: Enabling next-generation of smart energy services valorising energy efficiency and flexibility at demand-side as energy resource

EE-15-2018: New energy label driving and boosting innovation in products energy efficiency

EE-16-2018: Supporting public authorities to implement the Energy Union

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak için Enerji Alanı Ulusal İrtibat Noktaları Çağrı YILDIRIM ve İlknur YILMAZ ile (ncpenergy@tubitak.gov.tr) adresinden iletişime geçebilirsiniz.