Avrupa Birliği (AB) Komisyonu 24 Mart 2021 tarihinde “Ufuk Avrupa (Horizon Europe) Programında başarılı proje teklifi nasıl hazırlanır” konulu bir çevrimiçi toplantı düzenleyecektir.

Bahsekonu toplantıda, 2021-2027 yılları arasında yürürlükte olacak AB Ufuk Avrupa Programı kural, süreç ve proje teklif taslak şablonları katılımlarla birlikte incelenecektir. Toplantıda, geçtiğimiz günlerde taslağı Fonlama ve İhale Portalında yayımlanan proje teklif şablonları, proje başvurusu temel kriterleri ve proje değerlendirme kriterleri konularında katılımcıların bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Toplantıda ayrıca AB Komisyonu Araştırma ve İnovasyon Genel Müdürü Jean-Eric PAQUET’nin de bir açılış konuşması gerçekleştirerek Ufuk Avrupa Programı katılımcılarına önemli mesajlar iletmesi beklenmektedir.

Toplantının son bölümünde, AB Ufuk2020 Programındaki versiyonundan değişiklik geçirerek güncel ilk taslağı yayımlanan Model Hibe Sözleşmesinin (Model Grant Agreement) genel kapsamda değerlendirilmesi ve belge içeriğinde tanımlı kural ve süreçlere dair etkinlik katılımcılarının sorularının yanıtlanması planlanmaktadır.

Etkinliğin taslak gündemine ve etkinliği takip edebileceğiniz Youtube sayfasına linkten erişebilirsiniz.