İslam İşbirliği Teşkilatı (IIT)- Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Daimi Komitesi (COMSTECH) ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) ortaklığında “Yapay Zekâ” konulu uluslararası bir makale yarışması tertip edilmektedir.

Söz konusu yarışma, iki kategori altında tasarlanmış olup, IIT üyesi ülkelerden 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri ve 25-35 yaş aralığında lisansüstü eğitimine devam eden yahut yapay zekâ alanında çalışan genç profesyonellerin başvurularına açıktır.

Teşkilatın üç resmi dilinde (Arapça, İngilizce ve Fransızca) yazılabilecek makaleler, uluslararası bir uzmanlar jürisi tarafından değerlendirilecek olup, her kategoride seçilen en iyi 3 makale uygun ödüller ile ödüllendirilecek ve en iyi 10 makale ise yarışma sonrası neşredilecek ICYF-COMSTECH yayınına dâhil edilecektir.

Bahse konu yarışmaya yönelik kayıt ve başvuruların aşağıda yer alan link üzerinden 7 Kasım 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQHPYqNqcAZbY3QvchdJ-L0QT1BSpb…

Ayrıntılı bilgiye COMSTECH’in ilgili web adresinden (http://www.comstech.org/aiessay2020.aspx)  ulaşılabilmektedir.

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/comstech-ve-icyf-isbirliginde-yapay-zeka-konulu-makale-yarismasi-duzenlenecek