Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabet Sektörler Programı kapsamında desteklenen ve yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II’ projesi, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmeler için geniş bir destek yelpazesi sunmaktadır. Bu destekler; ortaklıklar ve ağ oluşturma etkinlikleri, çok çeşitli eğitim kursları ve teklif ve sunum geliştirme konusunda yardımları içermektedir. Daha fazla bilgi için www.turkeyinh2020.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu programın bir parçası olarak, EIC Hızlandırıcı (EIC Accelerator) programı kapsamında sunulan destek ve finansman hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen KOBİ’ler için “KOBİ Hızlandırıcı Proje Teklifleri Üzerine Çalıştay” isimli bir webinar düzenlenecektir. Bu webinar kapsamında  Avrupalı uzmanlar EIC Accelerator programına yönelik deneyimlerini paylaşarak özellikle Türk KOBİ’lerin programa yapılan proje tekliflerine yönelik değerlendirmelerini sunacaktır.

Webinar, yeni Ufuk Avrupa EIC Hızlandırıcı programına proje sunmak üzere teklif yazımına bir giriş niteliğinde olacaktır. Etkinlik, öncelikle bu program kapsamında teklif vermeyi planlayan KOBİ’lere yöneliktir; ancak aynı zamanda teklif yazımında iyi uygulamalarla ilgilenenlerin de ilgisini çekecektir. Ayrıca katılımcılar, etkinlik sırasında uzmanlara soru yöneltebileceklerdir.

Etkinlik, 2 Şubat 2021’de “Zoom” yazılımı kullanılarak 10:00’da başlayıp yaklaşık 2 saat sonra sona erecek şekilde canlı olarak yayınlanacaktır.

Etkinliğe katılım için buradan kayıt işlemini gerçekleştirmeniz beklenmektedir. Bu bağlantı üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmiş olan katılımcılarla etkinlikten önce canlı yayına katılım sağlayabilmeleri için gerekli olan `Zoom bağlantısı` paylaşılacaktır.

Avrupa Komisyonu’na herhangi bir başvurunun İngilizce yapılması gerekliliğinden ötürü; İngilizce olarak gerçekleşecek olan web semineri süresince, Türkçe olarak sorularınızı yöneltebilmeniz adına Türk uzmanlar da seminerde yer alacaklardır.

Etkinliğe katılımlarınızı bekliyoruz.

NOT: Daha önce gerçekleştirdiğimiz dört web seminerimizin kayıtlarına ve sunumlarına takip eden proje web sitesi bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz; www.turkeyinh2020.eu

Bu etkinlik; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücüsü olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk2020 Programı’nda Türkiye Faz -II.” Başlıklı ve Ana Yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu Teknik Destek Projesi dahilinde gerçekleştirilecektir.